Bludy sociální demokracie

V tomto článku nám ČSSD, jako vždy, představuje svoji nehoráznou blbost a znovu tak prokazuje orientování se vyloženě na populistické kecy, na které dobře slyší intelektuálně slabší a nezaměstnaní občané, což je vlastně 90% voličů ČSSD.
Článek s téměř komickým názvem “Vytáhneme zemi mezi bohatší v Unii …” představuje další plány sociálních demokratů, jak potrestat odborníky a podnikatele s vyššími platy, kteří (přiznejme si to) řídí chod této ekonomiky a na kterých je mnoho lidí závislých. ČSSD, potažmo Paroubek, navrhl zrušení rovné daně a zavedení progresivní daně. Přesněji pro lidi s příjmem nad 1,2 miliónů korun ročně chce zavést daň ve výši 38 procent. Tímto způsobem chce prý z těchto lidí vytáhnout 5 až 6 miliard korun ročně. A co chtěji s těmito penězmi dělat? No samozřejmě je rozdělit sociálně slabším vrstvám obyvatelstva. Takže jednoduché krédo ČSSD zní, ‘Vy, co pracujete, pracujte dále a déle, ať se ti, co jsou na socce mají lépe a lépe’. Tato sociální politika zřejmě vyhovuje většině voličů, avšak má to své ale:
– díky této nové dani vznikne ohromně větší nezaměstnanost (podnikatel, který vydělá méně stěží rozšíří výrobu) a tím pádem bude třeba i více peněz na uživení nezaměstnaných.
– již dnes jsme svědky toho, že lide s vysokým příjmem mají konta v daňových rájích. Tímto akorát vláda podpoří zrychlení této činnosti u dalších podnikavců a tím enormně sníží příjem z daní

Důsledkem těchto změn tedy bude zrušení podnikatelské sféry, snížení ekonomické síly země a v konečné fázi zapříčinění bankrotu státu.

A co říci závěrem?

Průzkumy ukazují, že další volby vyhraje ČSSD se svými 29 procenty hlasů (průzkum ze dne 25.11.2009) a společně s komunisty obsadí celou dolní sněmovnu, tak trošku z nadsázkou musíme jejich populistická gesta brát velmi vážně a možná pomalu přesouvat své podnikatelské a finanční aktivity do jiných (sousedních) zemí, kde pracovitost a podnikatelská zručnost nebude trestána formou razantního snížení odměny z těchto činností.